WebDnes.cz
Váš vlastní web ještě dnes!

WebDnes.cz - snadná tvorba webových stránek

 
jméno/firma:
secondname:
email:
telefon:


Dotaz:

Časté otázky


Jaké jsou funkce redakčního systému WebDnes

Funkcí redakčního systému je celá řada. V podstatě lze říci, že zahrnuje všechny funkce, které jsou běžně potřeba pro provoz kvalitního firemního webu. Podrobnější informace najdete zde

Kromě těchto více méně základních funkcí je zde i řada funkcí pokročilejších, některé z nich zvyšují užitnou hodnotu webu, jiné zase výrazně šetří Váš čas.

  • jednoduché zakládání sofistikovaných poptávkových či kontaktních formulářů
  • existence předdefinovaných vzorů a možnost tvorby vlastních vzorů stránek – tato funkce může velmi zrychlit přidávání např. stránek věnovaných novým výrobkům
  • zakládání náhledových stránek – tedy stránek sestávajících ze série náhledů, rozkliknutelných do detailů. Tato funkce je výborně využitelná např. pro katalog výrobků, ale i publikaci článků aj. Po dohodě Vám bude web již založen s příslušnými vzorovými náhledovými stránkami, přidání dalších je pak již velmi snadné
  • nastavitelné uživatelské prostředí
  • pokročilá optimalizace pro vyhledávače včetně tzv. "clean url"

.... a další. Kompletní seznam funkcí naleznete v podrobném uživatelském manuálu, který Vám bude se systémem dodán. Většina běžných uživatelů však manuál vůbec nevyužije – web dostanete založený s požadovanou strukturou menu, vzorovým obsahem a vzory stránek. Základní funkce, které budete potřebovat – změna textu, obrázku, přidání další stránky, jsou natolik intuitivní, že se bez manuálu jistě obejdete.

Mohu si systém vyzkoušet?

Ano vybrané funkce systému si můžete vyzkoušet ZDE. Testování je nejen zdarma, ale dokonce bez jakékoliv registrace.

Je obsluha redakčního systému složitá?

Systém je navržen tak, aby byl intuitivní a základní věci bylo možné udělat co nejjednodušeji a bez studia manuálu. Mimo jiné je v uživatelských preferencích možné nastavit, zda se má zobrazovat plné menu, ve kterém je možné dělat všechny úkony, nebo výrazně zjednodušené a přehledné menu, kde jsou k dispozici jen běžně používané funkce. To, jak se Vám bude se systémem pracovat, pochopitelně závisí na Vaší zběhlosti v práci na počítači. Pokud běžně pracujete s programy jako je MS Word, pravděpodobně si na redakční systém WebDnes rychle zvyknete.

Mohu si do webu nahrát své logo a další prvky ?

Ano. Jednou ze základních funkcí redakčního systému je možnost nahrát vlastní logo, slogan a obrázek v záhlaví do použité vzhledové šablony.

Mohu si sám měnit vzhled webu

Ano. Systém poskytuje plný přístup k úpravě vzhledových šablon. Pokud Vy nebo někdo ve Vašem okolí disponuje základními znalostmi HTML, není problém založit web na nějaké vzhledové šabloně a kompletně si ji předělat na originální design. Nám za to pochopitelně nic neplatíte.

Je k dispozici nápověda?

Momentálně jsou k dispozici dvě úrovně nápovědy

  • kontextová nápověda přístupná u většiny funkcí redakčního systému
  • podrobný on line manuál, který lze také stáhnout ve formátu pdf

Chci mít ve svém webu kontaktní formulář. Je to možné?

Toto je nejen možné, ale i zcela samozřejmé. Kontaktní formulář lze v redakčním systému snadno zprovoznit, obvykle Vám jej ale založíme již při inicializaci webu.

Potřebuji od svých zákazníků více informací, mohu mít ve stránkách poptávkový formulář?

Platí to, co bylo řečeno o kontaktním formuláři. Poptávkový formulář Vám založíme, Vy si jej pak můžete později snadno upravit.

Mohou být součástí webu aktuality nebo články?

Ano.

Lze Váš systém použít jako katalog výrobků?

Ano, část Vašeho webu může mít funkci katalogu výrobků, dělených do kategorií, včetně stránkování a prokliku do detailu. Příklad 1, Příklad 2

Je web optimalizován pro vyhledávače?

Ano web je plně optimalizován pro vyhledávače jako je Google nebo Seznam. Zapnout lze tzv. "vyhledávačům přátelská url", adresy jednotlivých stránek pak budou typu http://www.mojefirma.cz/muj-vyrobek místo toho aby obsahovaly nesrozumitelné proměnné. Dále jsou automaticky tvořeny prvky webové stránky jako jsou tagy "title", "description" a "keywords", zejména ten první je pro vyhledávače velmi důležitý. Pochopitelně i nadpisy a další důležité elementy jsou tvořeny tak, aby vyhledávače dávaly maximální váhu v nich umístěným klíčovým slovům.
Prezentace v tarifu "business" na přání zákazníka zaregistrujeme do služby Google Analytics a provedeme základní nastavení. Google Analytics je pokročilý systém pro sledování návštěvnosti Vašich stránek, ve kterém můžete nejen měřit odkud a na jaká klíčová slova k Vám návštěvníci přicházejí, ale i podrobně monitorovat jejich chování a výsledky jednotlivých kampaní. Pochopitelně vložíme příslušný měřící kód i do prezentací v tarifu "start", pokud si majitel službu Google Analytics sám zaregistroval

Je součástí systému i webhosting?

Ano, součástí poskytovaných služeb je kromě užívání redakčního systému i webhosting, a služby poštovních serverů. Spojením redakčního systému s webhostingem je umožněna efektivní údržba. Systém se tak přizpůsobuje vývoji technologií, aniž by se o to zákazníci museli jakkoliv starat.

Jak velký je www prostor?

Poskytnutý www prostor činí podle tarifu 500 nebo 2000 MB. Do prostoru jsou kromě www stránek započítány i emailové schránky. Pokud si poštu ze serveru stahujete, máte prakticky celou kvótu k dispozici pouze pro Váš web. Rozhodující pro celkový počet stránek je pak velikost nahrávaných obrázků. Pokud byste nahrávali neupravené fotografie z digitálního fotoaparátu o průměrné velikosti 300 kB, a do každé stránky umístili tři, vejde se Vám do webového prostoru přibližně 500 respektive 2000 webových stránek. Server bude totiž ke každé fotografii skladovat originál a dvě automaticky vytvořené zmenšeniny. Potřebujete-li stránek více je možné webový prostor přikoupit nebo obrázky před nahráním zmenšit, například v programu JPEG resampler.

Nová verze VOP platná od 25.05.2018: obchodní podmínky ( | pro vývojáře | WWW partneři (1)| WWW partneři (2)
  ©2007-2022 webdnes.cz
TOPlist